Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont

Parkok, állatkertek és természet · Budapest XI. kerület

4,6 (954)

KategóriaParkok, állatkertek és természet
CímBudapest, Tájék u. 26, 1112
UtcaTájék utca
TelepülésBudapest XI. kerület
Telefon+36 30 408 4370
Google-értékelés 4,6 (954)
ForrásGoogle Térkép és nyilvános adatok · felvéve: 2026-10-10 · frissítve: 2026-10-11

Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont röviden

A 30 hektáros természetvédelmi terület 1958 óta védett. A természeti értékek védelmét szolgálja a területet körbe vevő kerítés. A természetvédelmi terület hétvégén és ünnepnapokon látogatható belépőjegy váltásával. Hétköznap előre bejelentkezett csoportokat (min. 15 fő) fogadunk.

Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont – park, állatkert vagy természeti látnivaló Budapest XI. kerületében. Cím: Budapest, Tájék u. 26, 1112. Az ilyen helyeket a környéken élők és az átutazók egyaránt keresik, ezért ezen az oldalon összegyűjtöttük azokat a gyakorlati tudnivalókat, amelyekre indulás előtt szüksége lehet.

Ehhez a bejegyzéshez még nincs közzétett nyitvatartás. A hasonló helyek Budapest XI. kerületében többnyire a szokásos nyitvatartással működnek, de a biztonság kedvéért telefonáljon előre, különösen szombaton, vasárnap és ünnepnapokon. Telefonon a +36 30 408 4370 számon érhető el; a hívás a leggyorsabb módja annak, hogy szabad időpontról, árakról vagy a megközelítésről érdeklődjön. További információ a weboldalon érhető el: dunaipoly.hu.

A Google-on 4,6 pontot kapott az 5-ből, 954 vélemény alapján – ez egy park, állatkert vagy természeti látnivaló esetében erős eredmény, amely egyenletes színvonalra utal.

Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont más vállalkozásokkal összehasonlítva: Parkok, állatkertek és természet, Budapest XI. kerület

Legfrissebb Google-vélemények

A Google Térképen olvasható legfrissebb vélemények (5). A vélemények a szerzőiké; az összeset a Google-ön olvashatja.

Vica Zétényi 3 hónapja

Csak túravezetővel látogatható a legnagyobb része és érdemes is! Kb 1 órás program, sok érdekességet mondanak el

Sandor Györi 5 hónapja

Kisállat bemutatón és a tanösveny vezetett túrán vettünk részt. Az Állat bemutatót kimondottan gyerekes szülőknek ajánlom kb 4 éves kortól a kicsik nagyon élvezik de a felnőttek sem unatkoznak egy percig sem. A vezetett tanösvény túrát inkább 10 éves kortól ajánlom. A vezető itt is nagyon felkészült volt. Egy pillanatig sem unatkoztunk.

Gergő Deme 6 hónapja

Már nagyon régóta megszerettem volna nézni hogy mi is van a hegyen. Persze, minden évszakban, sőt hónapban is más és más arcát mutatja a táj. Most március elején szerencsés időben jöttem hiszen láttam teljes pompájában a leánykökörcsint, ép kezdett kinőni a fokozottan védett 100.000 forint eszmei értékű magyar gurgolya. Találkoztam pannon, zöld valamint fali gyíkokkal. Valamint elkepesztő mennyiségű kecskecsiga üres héja. A látvány, kilátás pazar élményt nyújtott. Az idegenvezető felkészültsége, nyitottsága és elhivatott természetszeretete elkápráztatott. Biztos hogy meglátogatom még a hegyet az elkövetkezendő időszakokban!

Sz B egy éve

Csodaszép hely, egyedülálló természetvédelmi terület városon belül, a város felett. Vezetéssel érdemes megnézni a tanösvényt, mert a szakértő kísérők rengeteget mesélnek. Mindig más viragzik, mindig mástól szép, de tavasszal különösen kellemes, az idő is. Kiállítás épületében van akadálymentes mosdó is, valamint a tanösvények egy része akadálymentes, kerekesszékkel és babakocsival is járható. Tömegközlekedéssel és autóval is megközelíthető.

Gellért 3 éve

Hétköznap esti, naplemente sétán vettünk részt. A kellemes nyár esti vezetett séta, ami kb 1 km hosszú, könnyen sétálható. Csupán néhány nagyobb lépcsőfokkal kell "megküzdeni" 😉 A látvány fantasztikus! A kicserélt híd nagyon szép lett! Bár egyik gyík sem mutatta magát, de elhisszük, hogy ott laknak 😃 A rókák most éppen nem jöttek elő, de Józsi a 2 méteres Kaszpi Haragos Sikló is eltette már magát másnapra. A séta során izelítőt kaptunk a kőzet sajátosságairól, állatvilágról, csodás, különleges növényekről. A végén felmentünk a kilátóba gyönyörködni! Szeretettel javaslom a vezetett túrákat! 🤩

Összes vélemény a Google-ön ↗

Gyakori kérdések

Hol található a Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont?

Cím: Budapest, Tájék u. 26, 1112 (Budapest XI. kerület). Útvonalat az oldalon található Google Térkép-hivatkozással tervezhet.

Mivel foglalkozik a Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont?

A Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont a „Parkok, állatkertek és természet” kategóriában szerepel.

Mikor van nyitva a Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont?

A nyitvatartást még nem tették közzé. Látogatás előtt telefonáljon, vagy nézze meg a legfrissebb adatokat a Google Térképen.

Hogyan érhetem el telefonon?

Telefonszám: +36 30 408 4370. Nemzetközi formátumban (+36) szerepel, így külföldről is hívható.

Milyen a Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont Google-értékelése?

Átlagos Google-értékelése 4,6 az 5-ből (954 vélemény alapján).

Vannak a közelben hasonló helyek is a „Parkok, állatkertek és természet” kategóriában?

Igen. Budapest XI. kerületében például ezek is megtalálhatók: Csúszdapark, Bikás (Kalóztenger) játszótér, Labirintus játszótér. A kategória teljes listáját az oldal alján találja.

Hol érhető el a Budai Sas-hegy Természetvédelmi terület és Látogatóközpont weboldala?

A weboldal címe: dunaipoly.hu (a hivatkozást ezen az oldalon találja).

Még több: Parkok, állatkertek és természet Budapest XI. kerületében

Teljes lista: Parkok, állatkertek és természet Budapest XI. kerületében →

Csúszdapark

Parkok, állatkertek és természet · Budapest XI. kerület

Budapest, Szabó Dezső lejtő, 1118

4,7 (1697)

Labirintus játszótér

Parkok, állatkertek és természet · Budapest XI. kerület

Budapest, Sopron út, 1119

4,8 (245)

DunaFok Szabadidőpark

Parkok, állatkertek és természet · Budapest XI. kerület

Budapest, 1116

4,6 (584)

Cerka-firka Játszótér

Parkok, állatkertek és természet · Budapest XI. kerület

Budapest, Verejték u., 1118

4,5 (716)

További kategóriák Budapest XI. kerületében

Népszerű keresések