Kertvárosi Kávézó

Kávézók · Budapest XVI. kerület

4,6 (445)

KategóriaKávézók
CímBudapest, Reformátorok tere, Sashalom u. 6, 1161
UtcaSashalom utca
TelepülésBudapest XVI. kerület
Telefon+36 1 791 9141
Google-értékelés 4,6 (445)
ForrásGoogle Térkép és nyilvános adatok · felvéve: 2026-10-15

Nyitvatartás

Hétfő10:00–19:00
Kedd10:00–19:00
Szerda10:00–19:00
Csütörtök10:00–19:00
Péntek10:00–19:00
Szombat10:00–19:00
Vasárnap10:00–18:30

Kertvárosi Kávézó röviden

Gasztro kocsma a kertvárosban. Speciality kávé, fröccsterasz, Szent András sörök, Hisztéria fagylalt és sütemények, Anjuna vegán sütemények, helyben sütött pogácsa, koktélok, limonádék, mesés panoráma, gyereksarok, hatalmas terasz, kedves kiszolgálás.

Kertvárosi Kávézó – kávézó Budapest XVI. kerületében. Cím: Budapest, Reformátorok tere, Sashalom u. 6, 1161. Az ilyen helyeket a környéken élők és az átutazók egyaránt keresik, ezért ezen az oldalon összegyűjtöttük azokat a gyakorlati tudnivalókat, amelyekre indulás előtt szüksége lehet.

Magyarországon az éttermek többnyire 11:00 és 22:00 között tartanak nyitva, a bárok és romkocsmák csütörtöktől szombatig jóval tovább. Hétköznap sok helyen napi menü is van – leves és főétel kedvező, fix áron, általában 11:00 és 15:00 között. Péntek és szombat estére, valamint ünnepnapokra érdemes asztalt foglalni. A számlán gyakran már szerepel a szervizdíj (jellemzően 10–15%); ha nincs, a 10% körüli borravaló szokás, de nem kötelező. Sok vendéglátóhely SZÉP-kártyát is elfogad. A kávézók többsége reggel korán nyit; sok helyen reggelit, süteményt és szendvicset is kínálnak, és van wifi. Laptoppal érkezve érdemes megkérdezni, van-e csendesebb sarok vagy konnektor.

A közzétett nyitvatartás: H–Szo 10:00–19:00, V 10:00–18:30. A hét minden napján nyitva tart. Vasárnap is nyitva van – a magyar éttermek és kávézók nagy része a hét minden napján fogad vendégeket. Ünnepnapokon és hosszú hétvégéken a nyitvatartás eltérhet, ezért indulás előtt érdemes ellenőrizni. Telefonon a +36 1 791 9141 számon érhető el; a hívás a leggyorsabb módja annak, hogy szabad időpontról, árakról vagy a megközelítésről érdeklődjön. Weboldala: facebook.com – itt árakat, a kínálat részleteit vagy online foglalási lehetőséget is találhat.

Az ügyfelek értékelése a Google-on 4,6 pont az 5-ből (445 vélemény alapján), ami tartósan pozitív visszajelzésekről árulkodik.

A XVI. kerület Budapest 23 kerületének egyike. A fővárosban nagyvárosi tempóban zajlik az élet: az üzletek és szolgáltatók gyakran tovább vannak nyitva, mint a kisebb településeken, sok bolt és vendéglátóhely késő estig fogadja a vendégeket, a nonstop boltok pedig éjjel-nappal. A Duna-part, a Budai Vár és az Andrássy út a világörökség része, a Széchenyi, a Gellért és a Rudas fürdő, valamint a VII. kerületi romkocsmák egész évben vonzzák a látogatókat. A tömegközlekedést a BKK szervezi négy metróvonallal, villamosokkal, buszokkal és HÉV-vel; péntek délután és hosszú hétvégék előtt a kivezető utak bedugulnak, ezért számoljon több idővel. Budapesten a BKK bérletei és jegyei a BudapestGO alkalmazásban is megvehetők, a belvárosban pedig a parkolás zónánként eltérő díjú és jellemzően hétköznap 8:00 és 20:00 között fizetős.

Kertvárosi Kávézó más vállalkozásokkal összehasonlítva: Kávézók, Budapest XVI. kerület

Legfrissebb Google-vélemények

A Google Térképen olvasható legfrissebb vélemények (5). A vélemények a szerzőiké; az összeset a Google-ön olvashatja.

László Rezi 2 hónapja

Tegnap a kedvesemmel betértünk ide egy fagyira. Én 3 gombóc "cukormentes csokoládé" fagyit kértem, a kedvesem 2 gombóc valamilyen gyümölcsös, laktózmentes fagyit kért kehelyben. Ez úgy du 2 körül lehetett. Du 5 körül éreztem, hogy valami nincs rendben, épphogy sikerült időben hazaérni, utána kb 1 órán át ültem a vécén brutális hasmenéssel, görcsökkel. 3 db Lopedium (gyógyszer) után valamivel jobban lettem, de csak másnap reggel jöttem teljesen rendbe. Megjegyzem, hogy a kérdéses napon reggel 8 körül reggeliztiünk, utána a fagyin kívül mást nem fogyasztottam estig. Hát, mindenki értelmezze az információt... Update: időközben a hely üzemeltetője válaszolt, miszerint: a cukormentes fagylaltokban olyan összetevők vannak, melyek ilyen tüneteket okozhatnak, és ők erről valamilyen írásos tájékoztatást kihelyeztek az üzletben. Nos, lehet, hogy így van. Azonban az eladó hölgy erről nem szólt, én meg - ki tudja miért - nem úgy szoktam bemenni egy fagylaltozóba, hogy a rendelés előtt valamiféle nyomozóösztöntől vezetve tüzetesen átvizsgálom a helyet, kutatva a lehetséges veszélyforrások után. Az ilyesmi kétségtelenül joggal várható el pl egy vasúti átkelőhelyen, egy felfedezetlen barlangban

Katka Pianista 3 hónapja

Évente egyszer, kétszer látogatom a helyet. Zoltán kb 1 éve feltett pár képet, pl a mellékhelyiségről is és véleményezte, tulajdonos válaszolt. Nos, ez az év sem volt arra elég, hogy bármi változzon. Ugyanaz az leszakadt ajtó ugyanott, kéztörlő sehol, csak üres doboz - a mozgássérült WC ajtaján egy igénytelen papír, hogy NŐI. Ugyanúgy 1 pontot kellett volna adnom, hiszen a sütemény választék nulla, a fagylalt és a kávé finom. Itt jön egy kis csavar: a személyzet kedves, de inkompetens. A tejeskávémba, amibe 1 gombóc vanília fagyit kértem tejszínhab nélkül, került jégkocka is (?!). Natur limonádé. Na, ez volt a csuda! 0.5l, édesítés nélküli limonádét kértem, előre fizettem a pultnál. Kihozták, benne, ahogy illik citrom szeletek és egy pici eper darab (amiről később kiderült, hogy valamilyen zselében kifőzött darabocska) Mindez egy kb 3dl-es pohárban. Abban a pillanatban jeleztem, hogy ez nem fél liter, a kiszolgáló leány nem értett velem egyet, de legalább kedvesen tette. A limonádét - ami bőven 1000 Ft felett volt - félretoltam. Kb 3 percen belül visszatért a leány és elnézést kért, ez valóban a 4dl-es pohár, kicseréli (bizony, hogy 3dl-es volt, de nem kekeckedtem). Nem egyből hozt

Ágnes Ruff-Kiss 5 hónapja

Szuper kis hely, hangulatos terasszal. A sütik és a fagyok (Hisztéria cukrászda fagyija) nagyon finomak. A kávé Perté márkájú.

Rácz Attila egy éve

A párommal a kilátónál jártunk, és betértünk ide egy matcha teára és egy melegszendvicsre. A kiszolgálás nagyon kedves és figyelmes volt, az ételek finomak. A hely hangulata igazi kertvárosi kávézó hangulatot áraszt, jó érzés volt itt megpihenni. Egy apróság: a kézmosónál a szárító hideg levegőt fújt, így kicsit lassabban száradt a kezünk, de ezen kívül minden szuper volt. Szívesen visszatérünk!

Dobránszky Zoltán egy éve

Kiváló adottságokkal rendelkező hely, totálisan inkompetens, morcos személyzettel és borzalmas kialakitással. (5-6 alkalommal voltunk már és szinte mindig ez van) A beltér valami katasztrófa, olyan mint egy raktár, két nagy hűtő bevágva a vendégtér közepébe, nyáron a fagyipult a hűtők elé tolva, Legolcsóbb székek és asztalok. A4-es laminált otthon kinyomtatott papírokon a menü össze vissza random helyekre kitéve. Nulla sütemény választék, vagy péksütemény, kb semmi kínálat nincs. Az egyik WC-ben egy ajtó (!) a másikban valami nagy eszköz berakva az ülőke mellé, piszoár nem működik de azért ki van írva a bejáratnál hogy csak az használja aki fogyasztott is. Semmi zene nincs, semmi hangulat. Gondolom olyanoknak adták ki akik vendéglátóhelyet csak távolról láttak. Csak az elhelyezkedés tartja a helyet életben, ebben biztos vagyok.

Összes vélemény a Google-ön ↗

Gyakori kérdések

Hol található a Kertvárosi Kávézó?

Cím: Budapest, Reformátorok tere, Sashalom u. 6, 1161 (Budapest XVI. kerület). Útvonalat az oldalon található Google Térkép-hivatkozással tervezhet.

Mivel foglalkozik a Kertvárosi Kávézó?

A Kertvárosi Kávézó a „Kávézók” kategóriában szerepel.

Mikor van nyitva a Kertvárosi Kávézó?

A megadott nyitvatartás: H–Szo 10:00–19:00, V 10:00–18:30. Ünnepnapokon (például szenteste, karácsonykor, húsvétkor vagy augusztus 20-án) ez eltérhet, ezért ha kifejezetten ide indul, előtte érdemes telefonon érdeklődni.

Vasárnap is nyitva van a Kertvárosi Kávézó?

Igen, vasárnap: 10:00–18:30. Magyarországon a legtöbb étterem és kávézó hétvégén is nyitva van.

Kell asztalt foglalni?

Hétköznap ritkán szükséges, de péntek és szombat este, ünnepnapokon és nagyobb rendezvények idején érdemes asztalt foglalni. A legegyszerűbb telefonon érdeklődni: +36 1 791 9141. Egyes helyeken a facebook.com weboldalon is lehet foglalni.

Milyen a Kertvárosi Kávézó Google-értékelése?

Átlagos Google-értékelése 4,6 az 5-ből (445 vélemény alapján).

Vannak a közelben hasonló helyek is a „Kávézók” kategóriában?

Igen. Budapest XVI. kerületében például ezek is megtalálhatók: Vadkovász Kézműves Pékség, Veranda Delikát, Cafe Calmo - Specialty, Espresso Bár. A kategória teljes listáját az oldal alján találja.

Még több: Kávézók Budapest XVI. kerületében

Teljes lista: Kávézók Budapest XVI. kerületében →

Veranda Delikát

Kávézók · Budapest XVI. kerület

Budapest, Újszász u. 43, 1165

4,7 (594)

Kis Tirol Café

Kávézók · Budapest XVI. kerület

Budapest, Batthyány u. 72, 1161

4,5 (130)

További kategóriák Budapest XVI. kerületében

Népszerű keresések